A pszichológiai konzultáció folyamata:
1. A telefonon vagy e-mailen történő egyeztetés után sor kerül az első találkozásra. Az első találkozás alkalmával átbeszéljük az aktuális problémát, problémákat, és azt, hogy miben segíthetek.
2. A közös munka során feltérképezzük azt, hogy mik azok a vágyai, céljai, amik egyelőre nem valósultak meg. Beszélünk arról, hogy mely életterületekről gondolja azt, hogy elakadtak a fejlődésben. Mindannyian használunk olyan sémákat az életünkben, melyek valamikor a múltban hasznosak voltak, ám jelenleg akadályozzák az életünket, fejlődésünket vagy önmegvalósításunkat. A konzultációk során közösen feltárjuk, hogy mik ezek a sémák, honnan erednek. Megkeressük azon megoldásokat, amik az Ön életébe beilleszthetők, és általuk az élete teljesebbé és harmonikusabbá válhat.
A következő problémákban állok rendelkezésére:
- életvezetési problémák (aktuális élethelyzet megoldása. A „nem érzem jól magam”, „nem ott tartok, ahol kellene” érzések esetén. Gyakran előfordul velünk, hogy meg sem tudjuk fogalmazni, hogy mi a baj, de nem érezzük jól magunkat a bőrünkben, olyan helyzetekbe kerülünk újra és újra, melyek számunkra nem megfelelőek.)
- életszakasz váltások (serdülőkor, életkezdési válság, családalapítás, gyermekszületés, válás, szakítás)
- kapcsolati problémák
- traumatikus események (bántalmazás, gyermekkori vagy felnőttkori abúzus, szexuális erőszak, családon belüli bántalmazás, munkahelyi zaklatás, gyász, stb.)
- önértékelési problémák, önbizalom, asszertivitás
- szorongásos tünetek (szorongás, kényszeres viselkedés, fóbiák, pánikbetegség)
- depresszió
- evészavarok, testkép problémák
- alvászavarok
- teljesítménnyel kapcsolatos problémák